Zdjęcie: Fot. Hevelianum
Źródło: Fot. Hevelianum

To oferta dla wszystkich naszych gości, ale szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami. Obiekt wyposażyliśmy bowiem w poręcze ułatwiające poruszanie się, filmy opatrzono audiodeskrypcją, a makiety podpisano alfabetem Braille’a.

Gości czeka niezwykłe spotkanie z burzliwymi dziejami Góry Gradowej – zawirowania czasów chwały i upadku, przebieg najważniejszych bitew czy historia najciekawszych obiektów Góry Gradowej – podane w formie prezentacji filmowych. Dowiecie się, do czego wykorzystywano kaponierę, czym różni się redita od reduty oraz jaką historię skrywają masywne przypory Baterii Moździerzy. Główną atrakcją wystawy są jednak dotykowe makiety z brązu, prezentujące m.in. obszar Hevelianum, panoramę Gdańska czy pełnoplastyczny portret Jana Heweliusza. A na wszystkich o mocnych nerwach czeka… duch fortu.

„Hevelianum bez barier” pozwala odkrywać Górę Gradową na wiele sposobów, a osobom niewidomym pomaga „zobaczyć” to, co do tej pory pozostawało dla nich niedostępne. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

HISTORIA MILITARNA GÓRY GRADOWEJ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close