pilotaż

Program Zielonej Edukacji to gdański program edukacji ekologicznej i klimatycznej, którego pilotaż skierowany jest do publicznych samorządowych szkół podstawowych, ponadpodstawowych i przedszkoli na terenie Gdańska, w roku szkolnym 2023/2024.

Głównym celem  pilotażu jest budowa świadomego, zaangażowanego i odpowiedzialnego ekologicznie społeczeństwa poprzez przekazywanie wiedzy, podnoszenie kompetencji, rozwijanie umiejętności oraz kształtowanie postaw, szczególnie w zakresie takich obszarów jak: gospodarka obiegu zamkniętego, gospodarowanie zasobami: wodą, energią i żywnością, adaptacja do zmian klimatu, bioróżnorodność, redukcja emisji zanieczyszczeń (m.in. w odniesieniu do powietrza, wody i gleby).

Celem szczegółowym pilotażu jest wprowadzenie zmiany ekologicznej o zasięgu ogólnoszkolnym lub ogólnoprzedszkolnym o charakterze materialnym lub niematerialnym poprzez realizację etapów pilotażu, w tym wykonanie projektu ekologicznego przez uczniów szkoły lub podopiecznych przedszkola pod kierunkiem nauczyciela.

Etapy

1. Zgłoszenia szkół do programu (12 czerwca – 31 lipca 2023) lub do wyczerpania miejsc. Limit miejsc do pilotażu Programu Zielonej Edukacji został wyczerpany i nabór został zakończony.

2. Udział opiekuna uczestników (nauczyciela) w nieodpłatnych szkoleniach realizowanych przez Hevelianum (wrzesień 2023).

3. Diagnoza w placówce, wybór obszaru tematycznego i sformułowanie głównej idei projektu ekologicznego (do 30 października 2023).

4. Przygotowanie i realizacja projektu. Konsultacje z przydzielonym opiekunem merytorycznym.

5. Udział grup uczestników pilotażu w minimum dwóch aktywnościach z miejskiej oferty edukacyjnej (dostępna wkrótce).

6. Ewaluacja i przygotowanie sprawozdania z udziału w pilotażu (do 31 maja 2024).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close