Różne drzwi wiodły nas w Kosmos.
Gdyby nie było tych, nie byłoby i moich prowadzących
ze statku w otwartą przestrzeń kosmiczną.

Aleksiej Leonow (1934–2019),
słowa te wypowiedział tuż przed tym, gdy jako pierwszy człowiek
wyszedł w otwartą przestrzeń kosmiczną, 18 marca 1965 roku

 

Idea konkursu W stronę gwiazd narodziła się w 2019 roku przy okazji obchodów „Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej”, którego temat przewodni brzmiał: „Księżyc: Brama do gwiazd”. Żyjemy w dobie wielkich misji kosmicznych. Światowe agencje kosmiczne intensywnie pracują, by człowiek wrócił na Księżyc, aby następnie ruszyć w kierunku czerwonej planety – Marsa. Równolegle wysyłane są w kosmos liczne sondy i łaziki, których celem jest odkrycie tajemnic w naszym własnym Układzie Słonecznym. Również w Polsce intensywnie rozwija się sektor kosmiczny, który to – choć mniej powszechnie znany – cały czas poszukuje pracowników. Jest to zatem idealny moment, by przez zainteresowanie wielkimi wydarzeniami w przestrzeni kosmicznej, zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na możliwość pracy przy wielkich, jak i mniejszych misjach kosmicznych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close