Lubisz nasze wystawy i chciałbyś sprawdzić, co oferujemy zanim nas odwiedzisz? Słuchasz naszych rozmów z ciekawymi ludźmi, ekspertami i popularyzatorami nauki? Interesujesz się historią Gdańska i ciekawi Cię architektura militarna? Jesteś rodzicem, poszukującym atrakcyjnych form zdobywania wiedzy, które zainteresują dzieci w każdym wieku? A może jesteś nauczycielką lub nauczycielem, który szuka materiałów edukacyjnych dla swoich uczniów? Spieszymy z pomocą – w tej zakładce znajdziesz bezpłatne materiały online, które pozwolą Ci skorzystać z oferty Hevelianum bez wychodzenia z domu.

#widzimysiewhevelianum

Przedprzewodnik po wystawach

 

      POLECAMY NAUCZYCIELOM

Co zobaczysz na wystawach w Hevelianum? Sprawdź z naszymi edukatorami i poznaj niektóre ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

Uczniowie Heweliusza muzykują

  POLECAMY NAUCZYCIELOM

Seria filmów muzyczno-naukowych dla dzieci w wieku 3–9 lat, przygotowana we współpracy z Cappellą Gedanensis i Operą Bałtycką.

Uczniowie Heweliusza odkrywają

  POLECAMY NAUCZYCIELOM

Seria filmów dla starszych uczniów (klasy 4-8 szkoły podstawowej) prezentująca ciekawe i spektakularne doświadczenia naukowe wraz z wyjaśnieniem merytorycznym prezentowanych zjawisk.

Dni Nauki online

Laureaci i laureatki Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska im. Daniela Gabriela Fahrenheita dzielą się swoimi zainteresowaniami i wiedzą z różnych dziedzin nauki. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nauka Mówi

  POLECAMY NAUCZYCIELOM

Rozmowy z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie.

Edycja 2022

Edycja 2023

 

 

SPiNDays

Materiały zrealizowane na potrzeby wydarzenia popularyzującego naukę, które organizują instytucje i organizacje zrzeszone w Stowarzyszeniu „Społeczeństwo i Nauka”.

SPINaj naukę

Publikacje w ramach projektu SPINaj naukę, nowej inicjatywy Stowarzyszenia Społeczeństwo i Nauka (SPIN), którego Hevelianum jest częścią. Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Piknik na zdrowie

Zaszczep wiedzę o szczepieniach to hasło Pikniku na zdrowie, który odbył się online 12 czerwca 2021 roku. Eksperci z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w przystępny sposób wytłumaczyli, jakie korzyści wynikają z poddania się szczepieniom.

Edukacja przez relacje

  POLECAMY NAUCZYCIELOM

Materiały z konferencji edukacyjnej, która odbyła się w dniach 12-16 października 2020 roku. Uczestnicy przedstawili różne punkty widzenia na relacje nauczyciel-uczeń-rodzic.

Historia militarna Góry Gradowej

Armata

Czy wiesz, że od połowy XVII wieku na Górze Gradowej stacjonowały wojskowe oddziały gdańskie, pruskie, francuskie, w okresie II wojny światowej niemieckie, a w 1945 roku przez krótki czas także radzieckie? Tutaj stoczono niejedną bitwę – opowiemy Ci o tym!

Góra Gradowa w odcinkach

Czytelniczy cykl dla pasjonatów historii Gdańska. Fragmenty książki „Góra Gradowa – krótka historia” autorstwa Jana Daniluka czytają zaproszeni goście związani z Gdańskiem.

Hevelianum. Dom Zdrojowy

Zobacz relacje z odbudowy XIX-wiecznego kurhausu. Zrewitalizowany obiekt w grudniu 2021 stał się nadmorską filią Hevelianum – przestrzenią edukacji ekologicznej, wydarzeń kulturalnych i spotkań.

Świąteczny Warsztat Wyobraźni

Przygotuj się do zimowych świąt razem z Hevelianum! Z filmów dowiesz się, jak wykonać zabawkę do animowania ruchomych scenek, jak nieszablonowo udekorować pierniki i jak stworzyć świąteczne dekoracje z materiałów dostępnych w domu.

Domowe Laboratorium

Jak w prosty sposób z kuchennych odpadków wyczarować ogród i własną zieleninę? Jak rozpocząć hodowlę kryształków bez wychodzenia z domu? Tego dowiecie się z filmów przygotowanych na ferie 2021. A jeśli macie ochotę na spacer po Górze Gradowej, koniecznie pobierzcie mapkę z zadaniami, która pomoże Wam odkryć jej przyrodnicze walory.

Robot OZEK

   

Animacje przedstawiają przygody robota OZKA. Wprowadzają dzieci w temat zmian klimatu od początków istnienia Ziemi, aż po czasy obecne. Edukują o odnawialnych źródłach energii i w przystępny sposób wyjaśniają zagadnienia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Dni Solidarności Klimatycznej

 

Dni Solidarności Klimatycznej obchodziliśmy w Hevelianum od 13 do 17 września 2021. Zapraszaliśmy na bezpłatne warsztaty online, które przygotowaliśmy we współpracy z Portem Czystej Energii.

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą

 

Materiały edukacyjne udostępnione przez Gdańskie Wody.

 

Materiały przygotowane przez wolontariuszy i stażystów

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close