Zajmujemy się nauką, historią i oferujemy przestrzeń do relaksu. Nauce służą wystawy interaktywne, warsztaty i pokazy, mobilne planetarium i wydarzenia specjalne. Użytkujemy zabudowania dawnego militarnego fortu, a więc propagujemy również historię. Proponujemy wystawy, spacery historyczne i pokazy grup rekonstrukcyjnych. Góra Gradowa to 20 hektarów terenów zielonych w samym centrum miasta, doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu i odpoczynku. Śledź program wydarzeń, a znajdziesz imprezy sportowe, festyny, pikniki, spacery terenowe i wydarzenia kulturalne. Biznesowi polecamy wynajem naszych nowoczesnych sal konferencyjnych i organizację imprez plenerowych.

Tło: Nauka
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Nauka to nasza pasja. Opowiadamy o niej zarówno na interaktywnych wystawach, w laboratoriach podczas pokazów i warsztatów, jak i podczas wykładów naukowych. Oferujemy również obszerną bazę edukacyjną online.

Z naszej oferty korzystają dzieci i młodzież szkolna z wszystkich poziomów nauczania, odwiedzając nas wraz z nauczycielami. Corocznie przygotowujemy bogaty program warsztatów, również w języku angielskim, które można uzupełnić o zwiedzanie wystaw. Nie brakuje popularnonaukowej propozycji dla młodzieży i dorosłych oraz bogatego programu dla rodzin. Weekendy obfitują w wydarzenia okazjonalne i atrakcje kulturalne, śledźcie nasz kalendarz.

 

STAŁA OFERTA:

Tło: Dzieci
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Mówiąc „dzieci”, mamy na myśli najmłodszych w wieku 3–9 lat. Oferujemy im nie tylko Kreatywny Plac Zabaw, gdzie mogą eksperymentować, rozwijając swoją kreatywność, ale również warsztaty z edukatorami.

Tło: Historia
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

W nowoczesny i przystępny sposób opowiadamy w Hevelianum o historii. Zabudowania dawnego fortu wojskowego wykorzystujemy jako naturalną scenografię do wystaw opowiadających o przeszłości.

Na szlak można wybrać się również z przewodnikiem. Góra Gradowa wciąż skrywa wiele tajemnic i niespodzianek.

 

STAŁA OFERTA:

Dzieje Fortu:

Publikacje:

Uczeń Heweliusza, Maciej Jasiński, Krzysztof Trystuła
ISBN 978-83-953303-0-8
The apprenrtice of Hevelius
ISBN 978-83-953303-1-5
Cena 20 zł + koszt wysyłki
Sprzedaż i informacja:
malgorzata.globinska@hevelianum.pl
+48 517 084 158

 

Współwydane z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku

Zwycięski komiks w konkursie na album komiksowy o życiu i twórczości gdańskiego astronoma, ogłoszony z okazji obchodów Roku Jana Heweliusza w 2011 roku.

Akcja rozpoczyna się w 1677 roku, gdy pracownię Heweliusza odwiedza Jan III Sobieski. Heweliuszowi towarzyszy piętnastoletni uczeń Staszek, który zostaje nagrodzony przez króla za odczytanie przyszłości zapisanej w gwiazdach. Staszek w trakcie nauki u astronoma poznaje tajniki jego pracy, obserwuje z nim niebo, towarzyszy w podróżach i pomaga w codziennych obowiązkach. Czy Staszek wyrośnie na kontynuatora dzieła wielkiego mistrza?

 


Góra Gradowa – krótka historia, Jan Daniluk
ISBN 978-83-953303-2-2
Cena to 35zł + koszt wysyłki
Sprzedaż i informacja:
malgorzata.globinska@hevelianum.pl
+48 517 084 158

 

Nie taka krótka historia, książka bowiem liczy 168 stron! Dr Jan Daniluk to znany historyk i autor wielu publikacji o Gdańsku. Jest też pełnomocnikiem dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego. Opowieść o Górze Gradowej, która rozpoczyna się w czasach owianych legendą o rycerzu Hagelu, a kończy na współczesności, została poprowadzona w bardzo przejrzystej i przyjaznej oprawie graficznej. Wzbogacona zdjęciami, planami i mapami. To pierwsze po wielu latach podsumowanie badań nad historią Góry Gradowej, uwzględniające jej najnowszą historię – rewitalizację, która przywróciła tę część miasta gdańszczanom i gdańszczankom.

Tło: Relaks
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Możesz do nas przyjść na spacer z psem, pobiegać, poćwiczyć jogę, zorganizować piknik lub po prostu posiedzieć na trawie z widokiem na panoramę Gdańska.

Zaglądaj do kalendarza wydarzeń Hevelianum i korzystaj – z pokazów mappingu, spacerów z przewodnikiem czy pokazów grup rekonstrukcyjnych.
Zrób sobie u nas zdjęcie – jest pięknie o każdej porze roku!

Zdjęcie: img-8
Źródło: Fot. Hevelianum
Tło: Biznes
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Przestrzeń Hevelianum jest otwarta dla firm, organizacji i osób prywatnych. Możesz tu zorganizować konferencję, warsztaty, szkolenie, imprezę integracyjną czy jubileusz swojej klasy z liceum.

A my przygotujemy dla Twoich gości zwiedzanie fortu, pokaz eksperymentów czy warsztaty edukacyjne.

 

W OFERCIE:

  • sale konferencyjne w zabytkowym obiekcie architektury militarnej, wyposażone w sprzęt multimedialny, mogące pomieścić od 50 do 270 osób
  • powierzchnia wystawowa do 400 m kw.
  • sala bankietowa
  • atrakcje naukowe i historyczne – wystawy, warsztaty, pokazy
  • 20 hektarów terenu rekreacyjnego na Górze Gradowej i piękny widok na panoramę miasta
  • doskonała lokalizacja w centrum Gdańska

SZCZEGÓŁY OFERTY

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close