Witajcie w Hevelianum! Nowoczesnym
centrum, gdzie tajemnice nauki
odkrywamy z pasją.

Interaktywne wystawy – atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – ulokowane są w XIX-wiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu.

Tutaj samodzielnie możesz poznawać świat lub dołączyć do zabaw edukacyjnych oraz doświadczeń prowadzonych przez edukatorów. Bogaty, całoroczny program zajęć dla klas szkolnych i rodzin pomaga zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką, chemią, biologią, astronomią, geografią i historią.

Znajdziecie nas na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska,
ze ścieżkami spacerowymi i najpiękniejszą panoramą miasta.

Tło: Nauka
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Nauka to nasza pasja. Opowiadamy o niej zarówno na interaktywnych wystawach, w laboratoriach podczas pokazów i warsztatów, jak i podczas wykładów naukowych. Oferujemy również obszerną bazę edukacyjną online.

Z naszej oferty korzystają dzieci i młodzież szkolna z wszystkich poziomów nauczania, odwiedzając nas wraz z nauczycielami. Corocznie przygotowujemy bogaty program warsztatów, również w języku angielskim, które można uzupełnić o zwiedzanie wystaw.

Nie brakuje popularnonaukowej propozycji dla młodzieży i dorosłych oraz bogatego programu dla rodzin. Weekendy obfitują w wydarzenia okazjonalne i atrakcje kulturalne, śledźcie nasz kalendarz.

Stała oferta

Dookoła Świata

Łamigłówka

Z Energią!

Tło: Dzieci
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Atrakcje dla najmłodszych to nie tylko Kreatywny Plac Zabaw, czy Warsztat Wyobraźni, gdzie dzieci mogą eksperymentować rozwijając swoją kreatywność, ale przede wszystkim również zajęcia prowadzone przez edukatorów.

Tło: Historia
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

W nowoczesny i przystępny sposób opowiadamy w Hevelianum o historii. Zabudowania dawnego fortu wojskowego wykorzystujemy jako naturalną scenografię do wystaw opowiadających o przeszłości.

Na szlak można wybrać się również z przewodnikiem. Góra Gradowa wciąż skrywa wiele tajemnic i niespodzianek.

Stała oferta

Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk

Hevelianum bez Barier

Zabawy z Historią

Mariusz Jedynak

APARATY made in POLAND

ISBN 978-83-967072-0-8

Cena

35 zł + koszt wysyłki

Bogato ilustrowana zdjęciami historia sprzętu fotooptycznego produkowanego w Polsce, charakterystyka najciekawszych modeli i katalog eksponatów – to wszystko znajdziecie w publikacji 𝗔𝗣𝗔𝗥𝗔𝗧𝗬 𝗺𝗮𝗱𝗲 𝗶𝗻 𝗣𝗢𝗟𝗔𝗡𝗗 autorstwa Mariusza Jedynaka.

Towarzyszy ona wystawie prezentowanej w Hevelianum w dniach 16 czerwca – 3 września 2023. Opisane eksponaty pochodzą z kolekcji Grzegorza Mehringa, gdańskiego fotoreportera oraz Mariusza Jedynaka, autora publikacji.

Projekt graficzny i skład: pecko.studio.

Jan Daniluk

Dom Zdrojowy. Kurort Brzeźno 1893-2021

ISBN 978-83-953303-5-3

Cena

45 zł + koszt wysyłki

Historia Domu Zdrojowego w Gdańsku Brzeźnie od jego powstania w 1893 r. po czasy współczesne. Narracja oparta jest o zachowane zdjęcia, pocztówki i plany.

Aby w pełni ukazać historię obiektu, autor nie pomija innych, dziś już w większości nieistniejących, obiektów wokół – Hali Plażowej, zakładu kąpieli cieplnych, molo, parku kuracyjnego i Łazienek.

Zapraszamy w malowniczą podróż do tętniącego życiem kurortu!

Jan Daniluk

Dzieje Fortu. Spacerownik

ISBN 978-83-953303-3-9

Cena

20 zł + koszt wysyłki

W publikacji zaprezentowano 70 różnych obiektów znajdujących się na Górze Gradowej i w jej najbliższej okolicy. Każdy zabytek, miejsce, wystawa czy pomnik zostały opatrzone ilustracjami oraz krótkimi, ciekawymi opisami.

Jak wskazuje sam tytuł książki, zaproponowano ponadto trzy trasy zwiedzania, w tym także wzdłuż stałej, bezpłatnej wystawy historycznej „Dzieje Fortu”.  Z pomocą publikacji i dołączonego do niej planu Hevelianum można wygodnie samodzielnie zwiedzić Górę Gradową i odkryć jej fascynującą historię.

„Dzieje Fortu. Spacerownik” to druga, samodzielnie wydana przez Hevelianum, publikacja.

Jan Daniluk

Góra Gradowa – krótka historia

ISBN 978-83-953303-2-2

Cena

35 zł + koszt wysyłki

Nie taka krótka historia, książka bowiem liczy 168 stron! Dr Jan Daniluk to znany historyk i autor wielu publikacji o Gdańsku. Jest też pełnomocnikiem dyrektora Hevelianum ds. historii i dziedzictwa kulturowego.

Opowieść o Górze Gradowej, która rozpoczyna się w czasach owianych legendą o rycerzu Hagelu a kończy na współczesności, została poprowadzona w bardzo przejrzystej i przyjaznej oprawie graficznej. Wzbogacona zdjęciami, planami i mapami.

To pierwsze po wielu latach podsumowanie badań nad historią Góry Gradowej, uwzględniające jej najnowszą historię – rewitalizację, która przywróciła tę część miasta gdańszczanom i gdańszczankom.

Maciej Jasiński, Krzysztof Trystuła

Uczeń Heweliusza

ISBN 978-83-953303-0-8

Cena

20 zł + koszt wysyłki

Współwydane z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Zwycięski komiks w konkursie na album komiksowy o życiu i twórczości gdańskiego astronoma, ogłoszony z okazji obchodów Roku Jana Heweliusza w 2011 roku.

Akcja rozpoczyna się w 1677 roku, gdy pracownię Heweliusza odwiedza Jan III Sobieski. Heweliuszowi towarzyszy piętnastoletni uczeń Staszek, który zostaje nagrodzony przez króla za odczytanie przyszłości zapisanej w gwiazdach. Staszek w trakcie nauki u astronoma poznaje tajniki jego pracy, obserwuje z nim niebo, towarzyszy w podróżach i pomaga w codziennych obowiązkach. Czy Staszek wyrośnie na kontynuatora dzieła wielkiego mistrza?

Tło: Relaks
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Możesz do nas przyjść na spacer z psem, pobiegać, poćwiczyć jogę, zorganizować piknik lub po prostu posiedzieć na trawie z widokiem na panoramę Gdańska.

Zaglądaj do kalendarza wydarzeń Hevelianum i korzystaj – z pokazów mappingu, spacerów z przewodnikiem czy pokazów grup rekonstrukcyjnych. Zrób sobie u nas zdjęcie – jest pięknie o każdej porze roku!

Tło: Biznes
Decor: white dot Decor: white dot Decor: white dot
Header decor

Przestrzeń Hevelianum jest otwarta dla firm, organizacji i osób prywatnych. Możesz tu zorganizować konferencję, warsztaty, szkolenie, imprezę integracyjną czy jubileusz swojej klasy z liceum.

A my przygotujemy dla Twoich gości zwiedzanie fortu, pokaz eksperymentów czy warsztaty edukacyjne.

POBIERZ OFERTĘ

W ofercie

Sale konferencyjne w zabytkowym obiekcie architektury militarnej, wyposażone w sprzęt multimedialny, mogące pomieścić od 50 do 200 osób

Powierzchnia wystawowa do 400 m kw.

Atrakcje naukowe i historyczne – wystawy, warsztaty, pokazy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close