Hevelianum znalazło się w gronie pięciu laureatów konkursu „Czekamy na was!”, zorganizowanego przez Polską Organizację Turystyczną.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez miasta, regiony, centra nauki czy instytucje kultury krótkich 30-sekundowych filmów ilustrujących hasztagi #CzekamyNaWas, #DoZobaczeniaWkrótce, #OdpoczywajwPolsce.

— Soczysta, wiosenna zieleń Góry Gradowej. Piękne widoki Gdańska. Hevelianum bez gości zwiedzających wystawy i dzieci uczestniczących w warsztatach — to nienaturalny widok. Naszą tęsknotę za odwiedzającymi zauważyła Polska Organizacja Turystyczna, za co dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na gości. Tęsknimy i wierzymy, że wkrótce znów się z nimi spotkamy — mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. — Dziś zapraszamy na spacer i do zobaczenia dwóch historycznych wystaw w otwartej przestrzeni.

Obok Hevelianum nagrodzono również filmy autorstwa: trójwsi z Beskidów — Istebna, Jaworzynka, Koniaków; Centrum Nauki Kopernik w Warszawie; Centrum Tradycji Mleczarstwa — Muzeum Mleka w Grajewie i Muzeum Wsi Kieleckiej — Park Etnograficzny w Tokarni.

— Polska branża turystyczna powoli zaczyna się odradzać. Od 4 maja hotele i obiekty noclegowe mogą być otwarte. To tylko kwestia czasu, kiedy turyści będą mogli odwiedzać wszystkie atrakcje turystyczne. Chcieliśmy przypomnieć Polakom, jak wiele ciekawych miejsc czeka na nich i już zachęcić ich do planowania przyszłych podróży — mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nagrodą w konkursie jest kampania promocyjna. Nagrodzone filmy prezentowane będą na profilach mediów społecznościowych Polskiej Organizacji Turystycznej (Facebook, Instagram, LinkedIn i Twitter) oraz w serwisach www.polska.travel i www.pot.gov.pl. W późniejszym etapie filmy będą również promowane na rynkach zagranicznych, na których obecna jest Polska Organizacja Turystyczna.

Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych filmów:

https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/czekamy-na-was-wyniki-konkursu

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close