Nauka w Polsce, portal należący do Polskiej Agencji Prasowej, opublikował listę finalistów konkursu „Popularyzator Nauki 2020”. Wśród nominowanych, w kategorii „Instytucja” znalazło się Hevelianum. Wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2021 roku.

 Gdańskie Hevelianum trafiło do grona finalistów tegorocznej edycji razem z Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis z Wrocławia i Stowarzyszeniem Demagog, organizacją fact-checkingową z Katowic. O tym, kto otrzyma tytuł Popularyzatora Nauki i statuetkę zdecyduje Kapituła konkursowa.

 – Cieszymy się, że nasze pomysły na popularyzację nauki zostały wyróżnione przez Jury ważnego, ogólnopolskiego konkursu. Niezależnie od tego, jaki będzie werdykt, już teraz jesteśmy bardzo dumni, że znaleźliśmy się w tak szacownym gronie – osób i instytucji z całej Polski, dla których przybliżanie nauki jest nie tylko misją, ale i pasją. – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

Interaktywne wystawy matematyczno-przyrodnicze, rozmowy online z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki, wykłady młodych naukowców, serie filmów prezentujących spektakularne doświadczenia naukowe, warsztaty i zajęcia w niestandardowy sposób uwzględniające szkolne podstawy programowe, konkursy astronomiczne, w tym międzynarodowy AstroCamera dla amatorów astrofotografii, czy wydarzenia plenerowe z nauką na pierwszym planie, to – w dużym skrócie – oferta Hevelianum. Instytucja zlokalizowana na Górze Gradowej, z piękną panoramą Gdańska, to jednak nie tylko centrum nauki. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Po wizycie pozostaje zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy.

Konkurs „Popularyzator Nauki” organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce należący do Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Prestiżowe wyróżnienia otrzymują uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i przybliżanie nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim. Wyniki edycji 2020 zostaną ogłoszone w styczniu 2021 roku, gdy rozpoczną się obchody 410 rocznicy urodzin słynnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza, na które Hevelianum zaprasza już dziś.

Więcej informacji o konkursie

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close