Wyróżnienie od Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Kreatywna zmiana 2020” za zasługi dla rozwoju turystyki przyznano Hevelianum 1 października podczas oficjalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki. Doceniono nas za działania w czasie pandemii, które umożliwiły odbiorcom uczestnictwo online w naszych warsztatach oraz szkoleniach. Dostrzeżono też lekcje transmitowane na żywo, podczas których młodzież i dzieci miały kontakt z prowadzącym i mogły wchodzić z nim w interakcję oraz zadawać pytania.

Nagrody są docenieniem najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw turystycznych w regionie. Nowością w tym roku jest kategoria specjalna „Kreatywna zmiana” dotycząca zmian wynikających z sytuacji pandemicznej, które zwiększyły i umożliwiły dostęp dla turystów pomimo obowiązujących obostrzeń. I właśnie wyróżnienie w tej dziedzinie otrzymało Hevelianum.

Kreatywna zmiana dokonała się w instytucji w chwili, gdy z powodu pandemii w skali całego kraju zostały zamknięte placówki, które na co dzień prowadzą edukacją nieformalną i są chętnie odwiedzane przez uczniów i nauczycie.

– Pomimo pandemii nie ustało zainteresowanie naszą ofertą. Dlatego nie mogąc przyjmować naszych wiernych odbiorców w Hevelianum, natychmiast kupiliśmy potrzebny sprzęt i stworzyliśmy nowoczesne studio nagrań, przenosząc naszą ofertę edukacyjną do sieci. Odtąd byliśmy obecni w domach i szkołach, tworząc interaktywne zajęcia – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Bardzo cieszę się, że te działania zostały zauważone i wyróżnione. Gratuluję również pozostałym laureatom nagród i wyróżnień Marszałka.

Zaawansowane technologie sprawiają, że lekcje z Hevelianum nie są odtwarzaniem przygotowanego materiału wideo, ale żywą relacją prowadzących z uczestnikami. Możecie też Państwo zaprosić nas do siebie. Przyjedziemy zrealizujemy zajęcia u Was, w Waszej szkole, przedszkolu lub innym miejscu.  Te formuły spotkań spotkały się z bardzo przychylnym przyjęciem i z pewnością pozostanie już częścią oferty edukacyjnej. Można się z nią zapoznać tu: https://bit.ly/3mpcrWe.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close