Hevelianum zostało laureatem VII edycji Ogólnopolskiego Programu Turystyczna Usługa Roku 2021 i uzyskało certyfikat „Produkt Turystyczny Roku 2021” za ofertę historyczną.

– Jestem dumny z kolejnego wyróżnienia dla Hevelianum. Na początku roku otrzymaliśmy tytuł „Popularyzator Nauki 2020”, a teraz możemy certyfikować naszą ofertę historyczną tytułem „Produkt Turystyczny Roku 2021”. Tym samym jury dostrzegło walory krajobrazowe i turystyczne miejsca, w którym się znajdujemy i doceniło, że także poprzez prowadzenie edukacji historycznej staje się ono obowiązkowym punktem odwiedzin na mapie Gdańska. To też efekt współpracy choćby ze Stowarzyszeniem Garnizon Gdańsk, z którym organizujemy wspólnie inscenizacje wydarzeń historycznych. Warto przypomnieć, że Hevelianum jest pierwszą w Europie instytucją o misji popularyzacji nauki, która siedzibę znalazła w historycznych obiektach inżynierii wojskowej. Ta dobra synergia po raz kolejny została doceniona – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. 

Turystycznym Produktem Roku 2021 została oferta historyczna Hevelianum, którą w tym roku rozbudowano i skierowano do wszystkich grup wiekowych odbiorców, także w bezpłatnej formie. Udało się to zrobić pomimo trudnego, pandemicznego czasu, w którym dotarcie do turystów stanowi wyzwanie.

Obok cieszących się niesłabnącą popularnością spacerów „Fort Nocą. Spotkanie z duchami Góry Gradowej” czy „Dzieje Fortu”, zaproponowano zwiedzającym możliwość zapoznania się w nieszablonowy sposób z historią wielokulturowego Gdańska, prowadząc trasę zwiedzania śladami istniejących i nieistniejących cmentarzy, grobów i pomników (spacer „Gdańsk wielu kultur i religii”). Ponadto wydano „Dzieje Fortu. Spacerownik”, z którego pomocą można samodzielnie zwiedzić teren Góry Gradowej i poznać fascynującą historię dawnego fortu i jego najbliższej okolicy.

Dzięki zróżnicowaniu tematycznemu udało się zaspokoić różne oczekiwania odbiorców – zarówno mieszkańców Trójmiasta i regionu, jak i turystów krajowych; zwiedzających indywidualnie, jak i grupowo. Certyfikat jest tego potwierdzeniem i jednocześnie motywacją do rozszerzania oferty historycznej o kolejne propozycje. – relacjonuje Jan Daniluk, pełnomocnik dyrektora ds. historii i dziedzictwa kulturowego.

Uroczyste podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego Programu Turystyczna Usługa Roku 2021, Turystyczny Produkt Roku 2021, odbędzie się w październiku w Świdnicy podczas Konferencji Kongresu Turystyki Polskiej.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close