Pierwszy śnieg już padał na Górze Gradowej! A to znak, że na Kreatywny Plac Zabaw i do Warsztatu Wyobraźni wkroczyła nowa oferta warsztatów dla małych odkrywców i konstruktorów. Najmłodsi ze słoików wyczarują kule śnieżne, a trochę starsi – klimatyczne lampiony. Wciąż skorzystać można też z warsztatów „Roboty w ruchu” połączonych ze zwiedzaniem Laboratorium Ruchu. Wszystkie zajęcia odbywają się weekendy, od grudnia 2021 do lutego 2022.

Jak wyglądają, skąd się biorą i czy rzeczywiście są białe? Uczestnicy warsztatów „Pada śnieg!” przyjrzą się białym płatkom spadającym z nieba i odkryją wiele ich tajemnic. W Warsztacie Wyobraźni wspólnie zrobią sztuczny śnieg, a każdy samodzielnie wykona zachwycający zimowy pejzaż w słoiku. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Odbywają się w soboty i niedziele o godz. 11:00, 12:30 i 14:00.

Nowa edycja warsztatów konstruktorskich na Kreatywnym Placu Zabaw – „Zimowe lampiony” – to własnoręcznie wykonywane przez uczestników lampiony ze słoików. Zajęcia wyzwalają kreatywność, poczucie estetyki i uczą ciekawych metod zdobienia. Świąteczne arcydzieła można zabrać do domu, by przyświecały w długie zimowe wieczory. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat i odbywają się w tym samym czasie, co „Pada śnieg!”.

Oba warsztaty kosztują 25 zł, a jeden opiekun dziecka może w nich uczestniczyć bezpłatnie.

W ofercie weekendowych zajęć pozostają popularne warsztaty rodzinne „Roboty w ruchu”. Ich uczestnicy zapoznają się z różnymi metodami na sterowanie robotami oraz zwiedzają Laboratorium Ruchu, specjalną przestrzeń pełną interaktywnych eksponatów prezentujących zagadnienia związane z ruchem. Zajęcia skierowane są do dorosłych i dzieci w wieku 9-14 lat. Odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 12:00. Bilet kosztuje 25 zł (ulgowy 20 zł).

Weekend w Hevelianum można spędzić nie tylko zwiedzając i biorąc udział w warsztatach. W ofercie jest również organizacja urodzin dla dzieci – połączenie nauki i świetnej zabawy. Do wyboru są dwa scenariusze – detektywistyczny i robotyczny. Trzygodzinne zajęcia dla grupy kosztują 650 zł brutto. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.hevelianum.pl/urodzinki.

Tradycyjnie już, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w samo południe, na Górze Gradowej odbywa się musztra i pokaz artyleryjski w wykonaniu rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Garnizon Gdańsk. Można wówczas usłyszeć replikę armaty o imieniu „Elżbieta” nazwaną tak na cześć żony patrona Hevelianum, Jana Heweliusza. Najbliższy pokaz już 5 grudnia. Wstęp wolny!

Wszystkie zajęcia odbywają się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych w związku z pandemią koronawirusa. Dodatkowo, o bezpieczeństwo gości Hevelianum dba nanotechnologia – często dotykane powierzchnie zostały pokryte specjalną powłoką zabijającą bakterie, grzyby i wirusy. Z jej działaniem można się zapoznać tu: www.hevelianum.pl/nanotechnologia-w-hevelianum.

Wróć do aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close