Pokazy naukowe na Zoomie o tym, co wisi w powietrzu, podchody z przyrodą Góry Gradowej, spacery badawcze dla bystrzaków, wędrówki po historycznych zakątkach fortu i Jan Heweliusz na… ścianie Wozowni Artyleryjskiej. Hevelianum zaprasza na majówkę!

Pobierz karty pracy:

Otacza nas i jest dla nas niezwykle ważne, chociaż go nie widać. Powietrze, bo o nim mowa, ma szereg ciekawych właściwości. Od jego składu i jakości zależy życie na Ziemi. Kwaśne deszcze, huragany czy ogniste tornada to nie tylko element kina katastroficznego, a realne problemy, którym można się przyjrzeć bliżej podczas przygotowanego specjalnie na Hevelianówkę spektakularnego pokazu naukowego pt. „Co wisi w powietrzu?”. Pokaz będzie odbywał się online – na platformie Zoom, w dniach 1-3 maja, dwa razy dziennie, o godzinie 11:00 i 13:00. Po zakupieniu biletu w cenie 10 zł, na podany w zamówieniu adres, zostanie wysłany link do spotkania. Pokaz skierowany jest do dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.

Dla spragnionych wiosennych spacerów i odpoczynku wśród budzącej się do życia przyrody, Hevelianum przygotowało aż trzy rodzaje tras spacerowych. Można je przejść rozwiązując zagadki na kartach pracy przygotowanych do wydruku na domowej drukarce, które będą do pobrania ze strony www.hevelianum.pl od 30 kwietnia. Rozległe tereny zielone Hevelianum można bowiem zwiedzać o każdej porze dnia. Do wyboru są ścieżki: „Przyrodnicze Wędrówki”, „Naukowym Krokiem” i „Dzieje Fortu”. Za poprawne wykonanie zadań, na podejmujących to wyzwanie, w sklepiku Hevelianum czekać będą drobne upominki (do wyczerpania zapasów).

Tuż po zmroku, na ścianie XIX-wiecznej Wozowni Artyleryjskiej mieszczącej się przy głównym placu na Górze Gradowej, spacerowicze będą mogli zobaczyć premierowy film, w którym słynny gdański astronom Jan Heweliusz obchodzący w tym roku 410. rocznicę urodzin, zaprosi do Hevelianum. Film będzie pokazywany bez zatrzymywania, tak aby każdy miał możliwość obejrzenia materiału z zachowaniem bezpiecznych odległości od innych spacerowiczów.

Wystawy stałe Hevelianum będą otwarte. Wraca także wystawa czasowa „Matematyczny PoCiąg” na I piętrze Wozowni Artyleryjskiej. Podczas Hevelianówki będzie można je zwiedzać w godzinach 10:00-18:00 z zachowaniem reżimu sanitarnego – przestrzegając limitu wejść, nosząc maseczki, korzystając z dystrybutorów z płynem dezynfekującym. O bezpieczeństwo zwiedzających dba także nanotechnologia – wszystkie często dotykane powierzchnie, jak ekrany, klamki czy poręcze, są pokryte specjalną powłoką, która zabija bakterie, grzyby i wirusy.

Udanej Hevelianówki!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close