Brzeźno, czyli pierwsze kąpielisko nad Zatoką Gdańską dawniej było niezwykle popularnym kurortem. Odwiedzający je licznie letnicy korzystali nie tylko z dobrodziejstw uzdrowiska, ale również z szerokiej oferty kulturalnej i rozrywkowej. Chcąc ożywić idee kurortowego wypoczynku zapraszamy na cotygodniowe potańcówki połączone z warsztatami tanecznymi, które odbywają się w każdą sobotę wakacji od 17:00 do 20:00. Zapraszamy latem do Brzeźna!

W najbliższą sobotę 23 lipca o 17:00 będziemy tańczyć wyjątkowy Collegiate Shag!

Collegiate Shag to po Lindy Hop kolejny taniec z grupy tańców swingowych, który opanuje parkiet przed Domem Zdrojowym w Brzeźnie. Należy on do rodziny tańców swingowych wykształconych w Ameryce Północnej w latach 30. ubiegłego wieku. Jest określany mianem tańca „ulicznego”, co oznacza, iż nie wykształcił się ani nie był nauczany w ówczesnych szkołach tańca, a jego rozwój był spowodowany popularnością zwłaszcza w środowiskach akademickich i młodzieży szkolnej tamtych lat. Dzisiaj na stałe gości na swingowych parkietach. Mimo szybszego tempa, taniec ten jest dla każdego.

W świat tego dynamicznego tańca wprowadzi nas Shag College, czyli grupa ludzi tańczących wszystkie tańce swingowe, ale skupiona głównie wokół shaga. Organizują potańcówki, warsztaty i obozy. Regularnie spotykają się w poniedziałki na potańcówkach w Paszczy Lwa. Od września startują z kursami dla początkujących, więc potańcówka jest świetną okazją do poznania pierwszych kroków i rozpoczęcia nowej, tanecznej przygody.

zdjęcie autorstwa Swing Paradise

PROGRAM POTAŃCÓWEK W DOMU ZDROJOWYM

LIPIEC/SIERPIEŃ 2022

17:00-20:00

2 lipca Lindy hop
9 lipca Salsa kubańska
16 lipca Milonga – tango
23 lipca Collegiate Shag
30 lipca Ludowa z udziałem, zespołu Kapela od 100dni
6 sierpnia Milonga – tango
13 sierpnia Salsa kubańska
20 sierpnia Ludowa, z udziałem zespołu
27 sierpnia ZAKOŃCZENIE WAKACJI
17:00-22:00 Swing, z udziałem zespołu Swinging Promised

Potańcówki w Domu Zdrojowym_regulamin wydarzenia


Dom Zdrojowy w Brzeźnie, ul. Zdrojowa 2
Oferta bezpłatna


*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close