spacer entomologiczny

Ruszaj w teren na zielono! Uruchamiamy nowy cykl spacerów – „Terenówki przyrodnicze” – w których przewodnikami są specjaliści od fauny i flory. Pierwszy spacer, o owadach żyjących na Górze Gradowej, 17 lipca o godz. 10:00. Poprowadzi go entomolożka, dr Paulina Kozina. Bohaterami kolejnych terenówek będą ptaki, rośliny i nietoperze.

– Sąsiedzi! Pani entomolog zaprasza na „BezkręgoSpacer” po okolicy, czyli pożyteczne z przyjemnym. Zaprowadzę Was do lasu i pokażę, jakie bezkręgowce żyją w naszych okolicach. Poznacie mnie po siatce entomologicznej w rękach 🙂 – mówi dr Paulina Kozina, która poprowadzi pierwszą „Terenówkę przyrodniczą”.

Na trasie spaceru zostaną zidentyfikowane napotkane owady, będzie się można dowiedzieć, jak żyją, czy są pożyteczne czy może w jakiś sposób szkodliwe, jakie jest ich znaczenie dla środowiska i jak możemy im pomagać.

Spacer potrwa około dwóch godzin, więc mogą wziąć w nim udział osoby, którym trasa nie przysporzy trudności (dzieci powyżej 9 lat i wyłącznie pod opieką dorosłych). Warto ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Mile widziane będą siatki na owady oraz pojemniki z wentylacją (np. słoiki z dziurkami w pokrywce).

    Dr Paulina Kozina jest entomolożką i parazytolożką na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Na co dzień zajmuje się owadami pasożytniczymi, jakimi są wszy. Bada ich występowanie, budowę czy związki z żywicielami. Publikuje prace z tego zakresu, bierze udział w konferencjach. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów. W wolnych chwilach prowadzi blog panientomolog.wordpress.com, gdzie stara się popularyzować wiedzę dotyczącą bezkręgowców, a w szczególności owadów. Prowadzi wykłady, warsztaty i zajęcia terenowe. Okazjonalnie zajmuje się także hodowlą owadów, tropikalnych oraz krajowych.

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu „Terenówki przyrodnicze” będą poświęcone:

  • ptakom (24 lipca, godz. 10:00 – ornitolog, Marcin Węsiora z CIEE),
  • roślinom (7 sierpnia, godz. 10:00 – botanik, dr hab. Piotr Rutkowski  z UG),
  • nietoperzom (28 sierpnia, godz. 19:30 – chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Patronat: Trojmiasto.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close