5. webinar z cyklu „Liczy się myślenie”

Piąte spotkanie/webinarium dla nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych na poziomie klas 4–8 szkoły podstawowej z cyklu LICZY SIĘ MYŚLENIE

  • 10 maja 2023 (środa)
  • 15:45 – 19:00
  • prowadzące: Michalina Wilkowska, Weronika Andrzejewska
  • temat: Tworzenie gier planszowych na każdą lekcję
  • ZAPISY DO 8.05 [KLIK]

Uczenie oparte na grach zgodnie z metodą game-based learning (GBL) w niezawodny sposób motywuje dzieci i młodzież do działania, rywalizacji i osiągania coraz lepszych rezultatów. Pozwala rozwinąć zdolności komunikacyjne, koordynacyjne i logiczne przy jednoczesnym rozbudzaniu kreatywności i ciekawości. Gry mogą być wykorzystywane na każdej lekcji niezależnie od przedmiotu, czy omawianych treści nauczania. Podczas webinarium opowiemy czym jest metoda GBL, jak wykorzystujemy ją w zaprojektowanych przez nas grach planszowych oraz zdradzimy pomysły i ciekawostki na wykorzystanie różnego typu gier na zajęciach edukacyjnych, które mogą Wam pomóc omówić i wprowadzić trudny temat na lekcji. Pokażemy jak projektować gry planszowe, do których nie trzeba nic wiedzieć, aby w nie zagrać, a uczymy się poprzez proces grania!

Michalina Wilkowska jest założycielką Wydawnictwa Science Boards, biofizykiem, naukowcem, nauczycielem akademickim, korepetytorem, a przede wszystkim mamą 5-letniej dziewczynki oraz entuzjastką nauki przez zabawę. Przekazuje swoją wiedzę w niecodzienny sposób, szukając nowych form edukacji.

Weronika Andrzejewska to współpomysłodawczyni Science Boards, doktor nauk fizycznych, biofizyk, nauczycielka fizyki, korepetytorka, popularyzatorka nauki oraz muzyk. Na wszelkie możliwe sposoby promuje zdobywanie wiedzy i edukację, udowadniając przy tym, że przedmioty ścisłe nie gryzą i potrafią być całkiem przyjemne i zabawne!


Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie na scenariusz realizujący tematykę projektu, czyli gamifikację i gry w dydaktyce. W ten sposób wspólnie powiększymy bazę „dobrych rozwiązań”, z których będziecie mogli skorzystać nie tylko Wy, ale też inni nauczyciele, chcący w przyszłości zastosować tę ciekawą metodę. Do wygrania 3000 zł!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close