Hevelianum i Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku zapraszają na spotkanie szkoleniowe: „Współpraca – edukacja – satysfakcja. Hevelianum dla nauczycieli”. Tym razem porozmawiamy nie tylko online. 20 września w godz. 15:30-17:30 odbędzie się spotkanie w budynku Wozowni Artyleryjskiej przy ul. Gradowej. W kolejnych dniach, od 21 do 23 września (w zależności od nauczanej grupy wiekowej), będzie można uczestniczyć w szkoleniu za pośrednictwem platformy Zoom.

Edukatorzy Hevelianum przedstawią Wam nową ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022, zarówno z nauk przyrodniczo-matematycznych, jak i historyczną. Omówione zostaną propozycje dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W programie również science show (20 września) oraz pokazy astronomiczne i naukowe (21-23 września).

Szkolenie zainauguruje II Ogólnopolski Tydzień Szczęścia w Szkole i z tej okazji jego uczestnicy 20 września wysłuchają wykładu dr Anny Hildebrandt-Mrozek pt. „Jak zadbać o siebie w szkole, pracy, domu? O świadomym wzmacnianiu dobrostanu i poczucia szczęścia”. Dowiemy się m.in.:

  • Szczęście w szkole i w miejscu pracy – na ile to możliwe? Naukowe podejście do szczęścia – wymiar globalny i lokalny.
  • Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi w szkole i w pracy? Co powoduje, że jesteśmy nieszczęśliwi?
  • Dobrostan dorosłego i dziecka – od czego zależy? Narzędzia dbaniao dobrostan u dorosłych i u dzieci.
  • W jaki sposób dobrostan dorosłego wpływa na relacje z dziećmi, ich dobrostan i rezultaty? Jak wpływa na relacje z innymi dorosłymi?

Tego dnia również, po zakończeniu szkolenia, chętni będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu po Górze Gradowej lub zwiedzaniu wystaw interaktywnych.

 

HARMONOGRAM

20.09. g. 15:30-17:30 – spotkanie i wykład w Hevelianum

21.09, g. 15:30-16:15 – spotkanie na Zoomie (przedszkola, „zerówki” i klasy 1-3 SP)

22.09, g. 15:30-16:15 – spotkanie na Zoomie (klasy 4-8 SP)

23.09, g. 15:30-16:15 – spotkanie na Zoomie (szkoły ponadpodstawowe) 

 

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem, który wyślemy na Państwa adres podany w zgłoszeniu.

Zapisy odbywają się poprzez formularz: https://bit.ly/zapisy_szkolenie_Hevelianum lub mailowo: edukacja@hevelianum.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

Anna Hildebrandt-Mrozek – inicjatorka Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole 🙂 Jest doświadczoną edukatorką, coachem, trenerką i doradcą nauczycieli, dyrektorów i rodziców w obszarze psychologii pozytywnej i wzmacniania dobrostanu. Naukowiec i praktyk z ponad 20-letnim doświadczeniem w edukacji. Autorka realizowanego w szkołach programu „Happiness at School”, którego celem jest poprawa dobrostanu i poczucia szczęścia całego środowiska szkoły. Jej misją jest przekazywanie doświadczenia szczęścia i nauka o tym, jak o szczęściu opowiadać i się go uczyć. Jej specjalizacją jest budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie talentów i mocnych stron, rozwijanie inteligencji emocjonalnej i profilaktyka stresu we współczesnym świecie. Pierwszy w Polsce Chief Happiness Officer w edukacji. Prowadzi własnego bloga MovusMovere.pl.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close